Нови пораз "црно-бијелих" у АБА лиги :: Semberija INFO ::

Нови пораз "црно-бијелих" у АБА лиги

Извор: Танјуг / Глас Српске

​ЗАДАР - Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у гостима од екипе Задра резултатом 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18) у мечу 13. кола регионалне АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Тристан Вукчевић са 16 поена, док је Зек Ледеј убацио 11. Код домаћих, најбољи је био Лука Божић са 26 поена, док је Дарио Дрежњак додао 25.

"Црно-бели" се тренутно налазе на трећем мјесту на табели регионалног такмичења са девет победа и четири пораза, док је Задар шести са седам побједа и шест пораза.

Кошаркаши Партизана ће у наредном колу АБА лиге 30. децембра гостовати Морнару, док ће Задар дочекати Будућност.

Навијачи Задра су овацијама дочекали тренера Партизана Жељка Обрадовића, који је захвалио присталицама домаћег тима на срдачном дочеку.

Кошаркаши Задра ушли су боље у меч и у четвртом минуту повели 11:4. Домаћи кошаркаши су потом држали предност од пет до седам у већем дијелу прве четвртине. Задар је прву дионицу ријешио у своју корист резултатом 20:13.

Задар је почетком друге четвртине стигао до двоцфрене предности од 27:15. Домаћи кошаркаши су кажњавали све грешке играча Партизана, а у 14. минуту било је 34:20 за Задар. Играчи домаћег тима су одржавали високу предност, а Задар је прво полувреме добио резултатом 47:34.

Домаћи кошаркаши су почетком треће четвртине стекли предност од 15 поена - 49:34. Партизан је потом серијом 12:3 у 26. минуту смањио предност Задра на 52:46. "Црно-бели" нису искористили неколико напада, а Задар је казнио грешке гостујућих играча и поново је стекао двоцифрену предност (56:46). Задар је у посљедњу четвртину ушао са вођством од 63:50.

Задар је на почетку посљедње четвртине повео 70:50. "Црно-бијели" су смањили на 70:55. Партизан је потом остао без двојице играча пошто су се повредили Пи-Џеј Доужер и Ален Смаилагић, а Задар је стигао до предности од 76:55. Кошаркаши Задра су затим одржавали високу предност и на крају су побједили резултатом 84:68.