ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Партизан победио Звезду 2:1, јесењи је првак. :: Semberija INFO ::

ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Партизан победио Звезду 2:1, јесењи је првак.

Принтскрин
  Извор: Политика

​Фудбалери Партизана дочекали су на свом стадиону играче Црвене звезде у дербију српског фудбала по 171. пут.

Родић је промашио лопту и покупио Стојковића, судија Минаковић је онда показао на белу тачку.  Грешка и то када је Звезда била боља.

У 41. минуту Натхо са пенала доноси предност Партизану. Глазер је отишао у леву, а лопта у десну страну за вођство црно-белих. На полувреме одлазе с голом предности.

У 65. минуту Салдања добија лопту у шеснаестерцу и прецизним ударцем шаље лопту у мрежу. Добра предност, али 5 минута касније из гужве у петерцу на лопту који је послао Букари, Ндаје и Катаји су спретнији од бекова и смањују предност. Гол је приписан Ндајиу.

у 85. минуту млади Мијатовић постиже гол одбијеном лоптом, али због офсајда резултат се не мења.

Ни судијски продужетак од 7 минута није помогао Звезди да нападајући, изједначи.  Партизан са освојена три бода претекао је Звезду за бод и презимиће на лидерској позицији.