Кошаркаши Партизана поражени од Ефеса у Истанбулу :: Semberija INFO ::

Кошаркаши Партизана поражени од Ефеса у Истанбулу

EPA-EFE/Juanjo Martin, ilustracija
Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Ефеса у Истанбулу 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) у 10. колу Евролиге.

Ефес сад има скор 5-5, а Партизан 4-6.

Обје екипе су ушле ослабљене у меч, домаћину су недостајали Тибор Плајс и Елајџа Брајант, а Партизану Алекса Аврамовић и Кевин Пантер.

У првом полувремену готово да се нису играле одбране, а Ефес је највећих плус девет (38:29) имао средином друге дионице.

На полувремену је било плус пет за домаћина (50:45).

Партизан је одлично одиграо трећу четвртину коју је добио резултатом 29:14, па је у посљедњих 10 минута ушао са "плус 10" - 74:64.

Ефес је направио велику серију на старту четврте дионице и стигао до 78:78 у 34. минуту.

У посљедња три минута ушло се резултатом 83:83, а онда је Ефес серијом 7:2 преломио меч.

Најефикаснији у Партизану био је Френк Камински са 24 поена, а пратили су га Пи Џеј Доужер са 21 и Џејмс Нанели са 16.

Код Ефеса је најефикаснији био Шејн Ларкин са 27 поена, Даријус Томпсон је дао 18, Анте Жижић и Вил Клајбурн по 12, а Дерек Вилис 10.

У наредном колу, сљедећег четвртка, Партизан дочекује Панатинаикос.