Звезда прегазила Фенербахче у Арени :: Semberija INFO ::

Звезда прегазила Фенербахче у Арени

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас на домаћем терену екипу Фенербахчеа резултатом 87:56 у утакмици осмог кола Евролиге.

Најбољи на терену у саставу Црвене звезде био је Милош Теодосић са 18 поена и три асистенције, док је Џоел Боломбој дода 14 поена.

У турском тиму истакао се Најџел Хејс са 12 поена и три скока.
Меч је боље отворио домаћи тим.

Кроз транзицију "црвено-бели" су успјели да дођу и до двоцифрене предности.

У рекету су погађали Митровић и Боломбој, док је са линије за три поена три пута био сигуран Дос Сантос.

Турски тим је у одбрани играо "мекано" и мучио се у организацији напада.

У другој четвртини Звезда је наставила гдје је и стала у првој деоници. Још убитачнијем нападу је допринио Теодосић са својим поенима и асистенцијама.

На другом крају терена расположен је био само Мотли, док се спољна линија Фенербахчеа мучила са реализацијом.
Дошла је Звезда у другој дионици и до максималних плус 20, послије тројке Недовића. У трећој дионици домаћи тим је само одржавао предност.

Фенербахче је имао лоше проценте за два и три поена, док је са друге стране Звезда кажњавала све грешке у одбрани турске екипе. Током четврте дионице "црвено-бели" су стигли и до предности од 30 поена на четири минута пре краја сусрета чиме је одлучено питање побједника.