Макс Ферстапен побједом на ВН Италије поставио нови рекорд у Ф1 :: Semberija INFO ::

Макс Ферстапен побједом на ВН Италије поставио нови рекорд у Ф1

МОНЦА - Возач Ред Була и актуелни светски шампион у Формули један Холанђанин Макс Ферстапен победник је трке за Велику награду Италије, која је данас вожена на стази у Монци.

Ферстапен је до рекордне десете узастопне победе у Ф1 стигао у времену 1:12:13.618. Возач Ред Була је на стази у Монци стигао до 47. побjеде у каријери, а 12. ове сезоне.

Ред Бул је уједно први тим у историји који је остварио 15 узастопних победа у Формули 1.

Друго мjесто на ВН Италија освојио је још један возач Ред Була Мексиканац Серхио Перес, који је за победником каснио 7,686 секунди.

Трећа позиција је припала Шпанцу Карлосу Саинцу из Ферарија, док је четврти био његов тимски колега Шарл Леклер. Пето и шесто место освојили су возачи Мерцедеса Џорџ Расел и Луис Хамилтон.

Возач Вилијамса Александар Албон био је седми, осмо место заузео је Ландо Норис из Мекларена, док је девети био Фернандо Алонсо из Астон Мартин. Десето место је освојио Валтери Ботас из Алфа Ромеа.

Ферстапен држи прво место у генералном пласману возача са 364 бода, док је Перес други са 219.