NOVA POBJEDA ZA KK „BUDUĆNOST“ :: Semberija INFO ::

NOVA POBJEDA ZA KK „BUDUĆNOST“

Danas i sutra igraju se utakmice 21. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše. Seniori KK „Budućnost“ dočekali su danas uvijek nezgodnu ekipu KK „Rogatica“. U prilog tome govori i kretanje rezultata tokom utakmice koju su na kraju bijeljinski košarkaši riješili u svoju korist: 71:53 (14:16, 14:11, 31:9 i 12:17).

-Poslije izjednačenog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini serijom 31 - 9 prelomili smo utakmicu. Mučili smo se sa otvorenim šutevima tokom prvog poluvremena da bi u trećoj četvrtini pogodili i dali neke lagane poene“, stoji u saopštenju KK „Budućnost“.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Nikola Đorđić sa 20 poena i po četiri skoka i asistencije. Pogađali su još Saša Lazić (13p), Novak Manojlović (9p i 9sk), Dinko Peljto (8p), Miloš Marković (7p), Đorđe Mičić (6p), Miljan Klještan (6p) i Jovan Jevtić (2p i 12sk). U redovima KK „Rogatica“ bolji od ostalih bili su Luka Radmilović sa 14 i Neven Damjanović sa 12 poena.

Obzirom da je i prvoplasirana Jahorina ostvarila pobjedu u derbiju 21. kola protiv KK „Drina Princip“ (74:77), košarkaši Budućnosti i dalje zaostaju jedan bod na tabeli 1. MLRS za liderom lige, KK „Jahorina“.

Drugi bijeljinski prvoligaš, KK „Radnik“ sutra, od 16 časova u dvorani Gimazije dočekuje KK „Akademac“ iz Banjaluke.