"Željo" na pogon Hiroša i Galića "pregazio" Sarajevo na "Grbavici" :: Semberija INFO ::

"Željo" na pogon Hiroša i Galića "pregazio" Sarajevo na "Grbavici"

Izvor: Nezavisne novine

Fudbaleri Željezničara upisali su večeras veliku pobjedu u vječitom gradskom derbiju protiv Sarajeva.

Utakmica na stadionu „Grbavica“ završena je rezultatom 3:0, a sa nova tri boda „plavi“ su na najbolji način najavili izlazak iz rezultatske krize i bijeg iz zone ispadanja u WWin ligi Bosne i Hercegovine.

Radost za oko 10.000 isključivo navijača Željezničara stigla je već u ranoj fazi utakmice. Igrao se 12. minut susreta kada su „plavi“ poveli sa 1:0. Vodstvo i veliko slavlje navijača Željezničara donio je golom iz slobodnog udarca sa oko 35 metara udaljenosti Amer Hiroš.

Sa tim rezultatom otišlo se i na odmor.

„Grbavica“ je po drugi put eksplodirala u 56. minuti kada je Željezničar poveo sa 2:0. Amoah je odlično centrirao sa lijeve strane, Iliev je odbio loptu pravo na nogu Marina Galića koji sa nekoliko metara nesmetano pogodio i udvostručio prednost. Isti igrač po drugi put u listu strijelaca se upisao i u 70. minutu pogodivši za 3:0.

Sarajevo je utakmicu okončalo sa deset igrača nakon što je zbog koškanja u samom finišu crveni karton zaradio golman Dejan Ilijev.

Utakmica na „Grbavici“ protekla je bez prisustva gostujućih navijača jer je policija zabranila njihov dolazak nakon navijačkih nereda danas tokom dana na ulicama Sarajeva.

Nakon ove pobjede u 21. kolu WWin lige BiH Željezničar je sada osmi na tabeli sa 23 boda. Sarajevo je na četvrtom mjestu sa 33 boda.

Bila je ovo ujedno prva pobjeda Brune Akrapovića u ulozi šefa stručnog štaba Fudbalskog kluba Željezničar.