Crvena Zvezda gubila -18 pa pobijedila Partizan za finale Koraća :: Semberija INFO ::

Crvena Zvezda gubila -18 pa pobijedila Partizan za finale Koraća

- Košarkaši Crvene zvezde igraće u finalu Kupa Radivoja Koraća, pošto su sinoć u Nišu u polufinalu pobijedili Partizan rezultatom 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Luka Vildoza sa 15 poena, dok su Nemanja Nedović i Filip Petrušev ubacili po 14. Fakundo Kampaco je dodao 12, a Luka Mitrović 11 poena. U ekipi Partizana najbolji je bio Džejms Naneli sa 19 poena, dok je Zek Ledej ubacio 16. Matijas Lesor je postigao 13 poena, a Kevin Panter 12.

Crvena zvezda će u finalu Kupa Radivoja Koraća igrati sa ekipom Mege, koja je ranije sinoć pobijedila FMP 86:67. Finale je na programu od 21 sat.

Utakmica je riješena u posljednjoj četvrtini poslije velikog preokreta Crvene zvezde, koja je u 18. minutu gubila 44:26. "Crveno -bijeli " su angažovanom igrom u drugom poluvremenu uspjeli da naprave preokret i zasluženo su stigli do pobjede.

Obje ekipe su oprezno ušle u meč, a onda se igralo poen za poen. Košarkaši Partizana su u sedmom minutu stekli prvu osjetniju prednost na meču (12:7). "Crno -bijeli " su održavali prednost, a prva četvrtina je završena vođstvom Partizana - 21:15.

Klub iz Humske je bolje otvorio drugu četvrtinu, a onda je u 12. minutu trener Crvene zvezde Duško Ivanović isključen zato što je burno protestovao kod sudija. Partizan je potom po prvi put na meču stekao dvocifrenu prednost (28:17). Zvezda je prišla na minus sedam poena 28:21. Međutim , "crno-bijeli" su odbili nalet "crveno-bijelih" i u 18. minutu poveli sa 44:26. Crvena zvezda je u finišu prvog poluvremena kaznila greške igrača Partizana, koji je na kraju prvo poluvrijeme dobio rezultatom 44:34.

"Crno -bijeli " su poveli 47:34 na startu treće četvrtine. Crvena zvezda je potom zaigrala angažovanije i trojkama Vildoze i Kampaca u 25. minutu smanjila vođstvo Partizana na 50:47. Seriju Zvezde od 13:3 prekinuo je Lesor atraktivnim zakucavanjem. Partizan je zatim poveo 58:52, ali je Zvezda u finišu treće četvrtine povela 59:58.

Crvena zvezda je na početku posjlednje četvrtine odličnom odbranom i dobrom igrom u napadu stigla do prednosti od 66:60, a onda je uslijedila nova trojka Nedovića za 69:60. Tada je uslijedio prekid, pošto su se sudije povukle u svlačionicu, jer su navijači dva kluba ubacivali tvrde predmete na teren.

Prekid je trajao 25 minuta, a navijačima je od Danila Anđušića i Branka Lazića poslato posljednje upozorenje da će utakmica biti prekinuta ako nastave da ubacuju tvrde predmete na parket.

Crvena zvezda je u 36. minutu imala vođstvo od 75:64, ali je Partizan serijom 9:2 smanjio na 77:73. "Crveno -bijeli " su potom odbili nalet Partizana i mirno su meč priveli kraju.