SEMBERSKI DERBI U DRUGOJ LIGI RS BEZ POBJEDNIKA :: Semberija INFO ::

SEMBERSKI DERBI U DRUGOJ LIGI RS BEZ POBJEDNIKA

Izvor: Semberija info / I. Gutić

U pretposljednjem kolu jesenje polusezone Druge lige Republike Srpske – grupa Istok u Janji je odigran derbi ovoga kola između FK „Podrinje“ i FK „Proleter“ iz Dvorova.

Pred oko 200 gledalaca i nakon nekoliko izglednih prilika na obje strane, utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1. Gosti iz Dvorova su poveli preko Bogdana Mrkajića u 27. minuti da bi domaća ekipa golom Filipa Jovanovića poravnala rezultat u 82. minutu.

Nakon kompletiranja 14. kola Druge lige RS  - grupa Istok, četiri fudbalska kluba iz Semberije nalaze se među pet prvoplasiranih ekipa. FK „Proleter“ Dvorovi zauzima drugo mjesto (deset pobjeda, tri remija, jedan poraz), FK „Jedinstvo“ Brodac je trećeplasirani tim (devet pobjeda, dva remija, tri poraza), FK „Podrinje“ Janja se nalazi na četvrtoj poziciji (osam pobjeda, tri remija, tri poraza) dok FK „Zadrugar“ Donje Crnjelovo zauzima peto mjesto (sedam pobjeda, tri remija, četiri poraza) tabeli Druge lige.