Francuzi dali 14 golova protivniku i oborili rekord kvalifikacija :: Semberija INFO ::

Francuzi dali 14 golova protivniku i oborili rekord kvalifikacija

Izvor: Glas Srpske

Nevjerovatan rezultat dolazi iz Nice gdje je fudbalska reprezentacija Francuske pobijedila Gibraltar sa čak 14:0 u 9. kolu kvalifikacija za Euro 2024. godine.

Francuzi su već ranije obezbijedili plasman u Njemačku, ali im to nije omelo da sinoć do vrha napune mrežu Gibraltara za rekordnu pobjedu.

Sve je počelo u 3. minuti kada je Santos postigao autogol, a minut kasnije je Markus Tiram  povisio na 2:0.

Nova francuska superzvijezda Varen Zaire-Emeri pogodio je u 16. minuti, a onda se Santos pretvorio u još većeg tragičara svog tima jer je u 18. zaradio crveni karton.

Do poluvremena su viđena još četiri gola. Kilijan Mbape  je dao gol u 30., Džonatan Klaus u 34., Kingsli Koman  u 36. i Jusuf Fofana  u 37. minuti.