BOSNA OPEN 2024: DVA ZLATA ALEKSANDRA NOVICKOG :: Semberija INFO ::

BOSNA OPEN 2024: DVA ZLATA ALEKSANDRA NOVICKOG

U Sarajevu je proteklog vikenda održan jedan od najmasovnijih karate turnira u sezoni. Radi se 18. Otvorenom prvenstvu u karateu „Bosna OPEN 2024“ na kojem je 1321 takmičar ostvario 1468 nastupa. Karatisti su stigli iz 111 karate klubova iz osam zemalja a takmičari su se takmičili u kategorijama pionira, kadeta, juniora, seniora i veterana.

Karate klub „Šampioni“ iz Bijeljine nastupio je sa svojih 13 takmičara. Nakon izuzetno napornog takmičarskog dana bijeljinski karatisti su put Semberije krenuli sa pet osvojenih medalja: tri zlatne i po jednom srebrnom i bronzanom medaljom.

Dvije zlatne medalje osvojio je Aleksandar Novicki i to u kategoriji mlađih seniora U21, -84kg i u kategoriji seniora takođe do 84 kilograma. Treće zlato za Šampione osvojio je Mihajlo Mitrić u kategoriji juniora, -55kg. Srebrnu medalju izborio je Sinan Paljevac u kategoriji juniora -68kg dok je bronzano odličje osvojio Risto Đokić u kategoriji mlađih seniora -60kg.