CSKA prvi finalista Igokeinog turnira :: Semberija INFO ::

CSKA prvi finalista Igokeinog turnira

LAKTAŠI - Košarkaši CSKA igraće u finalu Igokeinog turnira nakon što su slavili u obje utakmice grupne faze.

Poslije trijumfa nad domaćim timom, Moskovljani su lako izašli na kraj sa Galatasarajem kojeg su lako dobili rezultatom 88:50.

Kolika je bila nadmoć ruske "armije" svjedoči podatak da je početkom treće četvrtine vodila sa 30 poena razlike, a na semaforu je pisao 56:26, dok su u nekoliko navrata vodili i sa više od 40 poena, a trener turskog tima Zvezdan Mitrović presjedio je cijelo drugo poluvrijeme razočaran igrom svojih izabranika.

Najbolji kod pobjednika bili su Tonje Džekiri, Anton Astapkovič i Amat M'Baje sa po 14 poena. U Galati, Kori Volden i Miralem Halilović postigli su po deset poena.

Finale je na rasporedu u nedjelju od 20 časova u Banjaluci, dok će klub iz Istambula igrati za treće mjesto od 17 sati u Laktašima.

Gosti ove utakmice bili su bivši srpski reprezentativac Marko Simonović kao i Žarko Čabarkapa, poznati košarkaški menadžer Miodrag Miško Ražnatović, te trener Mornara iz Bara Mihailo Pavićević.