Srbija je u finalu Svetskog prvenstva u košarci :: Semberija INFO ::

Srbija je u finalu Svetskog prvenstva u košarci

Srbija je u finalu!

Hala: Mol of Azija (Pasaj) , Sudije: Huan Roso (Francuska), Hulio Manaja (Panama) i Manuel Maconi (Italija)

SRBIJA: Avramović 10, Bogdanović 23, Davidovac 4, Dobrić 16, Gudurić 12, N.Jović 8, S.Jović  2, Marinković 4, Milutinov 16, Petrušev, Ristić, Simanić.

KANADA: Aleksander 15, Aleksander-Voker 10, Beret 23, Bel-Hejns, Bruks 16, Dort, Edej 5, Edžim, Gligorijus-Aleksander, Olinik 9, Pauel 5, Skrab.

Prva četvrtina (23:15)

Naši su sjajno krenuli i poveli 8:1 nakon trojki Dobrića i Bogdanovića, ali se Kanađani brzo vraćaju u igru.

Kanađani su usporili ritam igre kako bi sprečili izgubljene lopte i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Srbija ulaskom Avramovića i Gudurića diže agresivnost u odbrani, to se ekspresno odrazilo na rezultat, Bogdan kapitenski, drži sve konce igre u svojim rukama. Srbija stiže do 6 poena razlike.

Dobra odbrana, pre svega Avramovića i mirna igra u napadu, Srbija vodi 23:15 posle prvih deset minuta

Druga četvrtina (52:39)

Nakon trojke Bogdanovića naši stižu do osam poena prednosti, Gudurić u problemu sa ličnim greškama.

Odbrambena klinika Alekse Avramovića i u drugoj četvrtini.

Igra se čvrsto, obe ekipe su rano izašle iz bonusa.

Beret pogađa trojku nakon očiglednog faula nad Dobrićem koji je ostao na zemlji, ali Ognjen uzvraća trojkom već u sledećem napadu.

Milutinov odličan u reketu, naši imaju rešenje za napade Kanađana, sjajna igra Srbije i vodstvo od 13 razlike na poluvremenu.

Naši su u potpunosti nadskakali Kanađane.

Najefikasniji kod naših Bogdanović sa 15 poena, kod Kanađana Beret sa 10.

Treća četvrtina (75:63)

Bruks otvara treću četvrtinu sa dve trojke, vraćaju se Kanađani.

Naši su stali u napadu, protivnik prilazi na sedam razlike.

Aleksander se probudio, N. Jović i Dobrić brane vodstvo Srbije.

Trojke Gudurića i Marinkovića, a onda Pešić dobija tehničku zbog ulaska u teren.

Odbili su naši košarkaši nalet Kanađana, 12 razlike na kraju treće četvrtine.

Dobrić sada, kao i Bogdanović, na svom kontu ima 16 poena.

Četvrta četvrtina (95:86)

Sjajni Aleksa ponovo oduzima loptu i poentira, a zatim još i trojka Gudurića.

Kanađani pokušavaju da se vrate trojkama, postigli su već tri u poslednjoj četvrtini.

Milutinov ima 16 poena i 10 skokova, stigao je do dabl-dabl učinka, Kanađani smanjuju na 10 razlike.

Bogdanović vezuje pet poena i vodi Srbiju na 15 razlike.

Kakav je Bogdanović igrač, dva puta zaredom oduzima loptu protivniku, Srbija je na korak do finala, vodimo 16 razlike.

Veličanstvena igra, Srbija je u finalu Svetskog prvenstva u košarci.