David Perić dvostruki šampion BiH i Republike Srpske :: Semberija INFO ::

David Perić dvostruki šampion BiH i Republike Srpske

U Banji Dvorovima, od 25. do 28. Maja, održano je 23. kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH u šahu. Na ovom prvenstvu iz  redova Šahovskog kluba ,,Sveti Georgije“ nastupilo je osam takmičara.

David Perić je u grupi M-10 osvojio prvo mjesto, pobjednički pehar i zlatnu medalju, te ponovio prošlogodišnji uspjeh i osvojio titule šampiona i Republike Srpske i BiH. Teona Dukić je osvajanjem  prvog mjesta u grupi Ž-14 po prvi put postala šampionka BiH . U grupi dječaka M-14 Darko Jovanović je osvojio srebrnu medalju i na taj način sa Davidom i Teonom izborio direktan plasman na evropsko i svjetsko prvenstvo.  Mirko Šajin, Nikola Stević, Matija Stamenković, Vuk Solaković i Pavle Sekulić ostvarili su zapažene rezultate. Sa dvije zlatne medalje i jednom srebrnom naš klub je rezultatski jedan od najboljih u BiH’’, poručuju iz Šahovskog kluba ,,Sveti Georgije’’.