Barselona očitala lekciju Bavarcima: Dinamo slavio u Salzburgu :: Semberija INFO ::

Barselona očitala lekciju Bavarcima: Dinamo slavio u Salzburgu

Veliki derbi trećeg kola odigrali su Baselona i Bajern iz Minhena u kojem su Katalonci očitali fudbalsku lekciju Bavarcima. Španski tim slavio je uvjerljivim rezultatom 4:1 i tako se barem djelimično revanširao timu iz Minhena za šest vezanih poraza od istog rivala u najjačem klupskom fudbalskom takmičenju svijeta.

Domaći tim je poveo u prvom minutu golom Rafinje, a Hari Kejn je u 18. minutu pogodio za izjednačenje. Barselona je ponovo vodila od 36. minuta pogotkom Roberta Levandovskog, a Rafinja je potom postigao još dva gola u 45. i 56. minutu za het-trik na utakmici.

Zanimljivo je večeras bilo i u Salzburgu gdje je gostovao zagrebački Dinamo. Šampioni Hrvatske ostvarili su premijernu pobjedu ove sezone u Ligi šampiona protiv austrijskog vicešampiona Red Bul Salzburga rezultatom 2:0.

Prvi pogodak na susretu postigao je Sandro Kulenović u 49. minuti, dok je Dinamo ključni korak prema slavlju napravio u 84. minuti. Tada je Bruno Petković zatresao mrežu za 2:0 čime je hrvatski šampion nakon poraza 2:9 od Bajerna i 2:2 s Monakom osvojio prva tri boda u elitnom takmičenju.

Dinamo je ostvario prvu gostujuću pobjedu u Ligi prvaka nakon 26 godina jer je to posljednji put uspio davne 1998. godine protiv Ajaksa u Amsterdamu.

Fudbaleri Liverpula savladali su Lajpcig sa 1:0 golom Darvin Nunjez, dok je Lil je u Madridu bio bolji od Atletika rezultatom 3:1. Inter je u Bernu sa 1:0 savladao Jang Bojs, a Mančester siti ubjedljivo trijumfovao kod kuće protiv Sparte iz Praga rezultatom 5:0.

Rezultati: Atletiko Madrid - Lil 1:3, Mančester siti - Sparta Prag 5:0, Barselona - Bajern 4:1, Benfika - Fejenord 1:3, RB Salzburg - Dinamo 0:2, Lajpcig - Liverpul 0:1, Jang Bojs - Inter 0:1. ranije večeras igrali su: Atalanta - Seltik 0:0 i Brest - Leverkuzen 1:1.

Tabela nakon tri kola: Aston Vila 9 bodova, Liverpul 9, Mančester siti 7, Monako 7, Brest 7, Bajer Leverkuzen, Inter 7, Sporting Lisabon 7, Arsenal 7.