Spektakularan preokret Borca u Širokom Brijegu :: Semberija INFO ::

Spektakularan preokret Borca u Širokom Brijegu

Fudbaleri Borca ostvarili su veliku pobjedu u 26. kolu Premijer lige.

Banjalučani su večeras na Pecari nakon spektakularnog preokreta savladali Široki Brijeg sa 3:2 i tako napravili možda i odlučujući korak ka plasmanu na evropsku scenu. Junak crveno-plavih je bio Momčilo Mrkaić koji je postigao het-trik.

Domaći su poveli već u 4.minuti preko Daniela Lukića, da bi gosti u finišu preko Mrkaića došli do poravnanja. Novo vodstvo Širkom donosi Marijan Čavar (75), a onda je uslijedila ludnica u finišu meča. Mrkaić je trećem minutu sudijske nadoknade pogodio 2:2 i činilo se da će rivali podijeliti bodove. No onda u 95. minuti ponovo na scenu stupa Mrkaić koji postiže treći pogodak i donosi velika tri boda Borcu.

Poredak: Zrinjski 63, Borac 46, Velež 41, Široki Brijeg 41, Željezničar 39, Sarajevo 39...