ODRŽANO BALKANSKO PRVENSTVO U KARATEU: LUKA VUKOVIĆ OSVOJIO DVIJE SREBRNE MEDALjE :: Semberija INFO ::

U Podgorici je u periodu od 23. do 25. februara održano 26. Balkansko prvenstvo u karateu za seniore. U 30 kategorija vještinu je pokazalo 275 takmičara iz 13 balkanskih država.

Veliki uspjeh ostvario je bijeljinski karatista Luka Vuković koji već nekoliko godina nastupa za karate selekciju Srbije. Luka je u kategoriji preko 84 kilograma osvojio dvije srebrne medalje, po jednu u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Luka je do prvog srebrnog odličja došao pobjedama protiv Hamze Turulje (BiH), Shaqiri Endrita (Kosovo), Stefana Joksimovića (Slovenija) i Jakova Bunjevca (Hrvatska) da bi u finalu bio poražen od Anđela Kvesića (Hrvatska).

U ekipnoj konkurenciji, Luka je sa kolegama iz reprezentacije u prvom kolu savladao karate tim Sjeverne Makedonije, zatim u drugom kolu ekipu Bosne i Hercegovine da bi u finalu dominaciju pokazali karatisti Crne Gore.