VEČITI DERBI: Partizan pobedio Zvezdu 2:1, jesenji je prvak. :: Semberija INFO ::

VEČITI DERBI: Partizan pobedio Zvezdu 2:1, jesenji je prvak.

Принтскрин
  Izvor: Politika

​Fudbaleri Partizana dočekali su na svom stadionu igrače Crvene zvezde u derbiju srpskog fudbala po 171. put.

Rodić je promašio loptu i pokupio Stojkovića, sudija Minaković je onda pokazao na belu tačku.  Greška i to kada je Zvezda bila bolja.

U 41. minutu Natho sa penala donosi prednost Partizanu. Glazer je otišao u levu, a lopta u desnu stranu za vođstvo crno-belih. Na poluvreme odlaze s golom prednosti.

U 65. minutu Saldanja dobija loptu u šesnaestercu i preciznim udarcem šalje loptu u mrežu. Dobra prednost, ali 5 minuta kasnije iz gužve u petercu na loptu koji je poslao Bukari, Ndaje i Kataji su spretniji od bekova i smanjuju prednost. Gol je pripisan Ndajiu.

u 85. minutu mladi Mijatović postiže gol odbijenom loptom, ali zbog ofsajda rezultat se ne menja.

Ni sudijski produžetak od 7 minuta nije pomogao Zvezdi da napadajući, izjednači.  Partizan sa osvojena tri boda pretekao je Zvezdu za bod i prezimiće na liderskoj poziciji.