Borac trijumfom krunisao fantastičnu polusezonu :: Semberija INFO ::

Borac trijumfom krunisao fantastičnu polusezonu

Izvor: Glas Srpske

​BANjALUKA - Fudbaleri Borca su fantastičnu jesenju polusezonu krunisali pobjedom u Posušju.

Ekipa trenera Vinka Marinovića je slavila 2:0 i bila je veoma sigurna na ovom meču Banjalučani su poveli u petom minutu. Alen Jurilj je došao do lopte nakon ispucavanja i proslijedio do Jakova Blagaića.

Vezni igrač je odložio loptu i Jurilj je krunisao svoju dobru loptu golom.

U nastavku je Borac dominirao na terenu. Imali su Banjalučani sjajne šanse preko Jove Lukića i Davida Čavića koje nisu realizovali .

Ipak u 74. minutu Jovo Lukić je sjajno prošao uposlio Zorana Kvržića koji je bio precizan za 2:0. Tek nakon drugog gola domaći su zaprijetili nekoliko puta.

Borac tako odlazi mirno na zimsku pauzu sa 45 bodova, a ostvarili su 14 pobjeda, tri remija i doživjeli su samo jedan poraz i to u prvom kolu.

Banjalučani naredni meč igraju na proljeće kada dočekuju Tuzlu.