Formula 1: Verstapen pobijedio u trci Velike nagrade Japana :: Semberija INFO ::

Formula 1: Verstapen pobijedio u trci Velike nagrade Japana

Фото - АА

Aktuelni svjetski prvak Maks Verstapen nastavio je dominaciju šampionatu Formule 1 i pobijedio u trci Velike nagrade Japana koja je održana jutros na stazi Sukuka.

Fenomenalni vozač Red Bula Verstapen je krenuo sa prve startne pozicije i nakon 53 kruga prvi prošao ciljnu liniju.

Drugo mjesto osvojio je Lando Noris iz MekLarena, a na najniže pobjedničko postolje kao trećeplasirani se popeo njegov timski kolega Oskar Piastri.

Bila je to 13. Verstapenova pobjeda ove sezone, kojom je zagarantirana pobjeda Red Bulla u poretku konstruktora.

Verstapen u poretku vozača ima 400 bodova, a drugoplasirani Sergio Perez 223. Luis Hamiltom je sakupio 190 bodova.

Naredna trka Formule 1 je Velika nagrada Katara, a na rasporedu je 8. oktobra.