Kostarika iznenadila Japan :: Semberija INFO ::

Kostarika iznenadila Japan

DOHA - Reprezentacija Kostarike poslije debakla, koji su doživjeli u prvom kolu grupe E od Španije (0:7) neočekivano je savladala Japan sa 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Kejšer Fuler Spens, koji je u 81. minutu sa ivice kaznenog prostora sjajnim udarcem savladao do tog trenutka prilično nezaposlenog Šuićija Gondu.

Iako su Japanci poslije senzacionalne pobjede nad Njemačkom od 2:1 bili veliki favorit pred ovaj duel, nisu uspjeli da zabilježe pobjedu i da tako osiguraju plasman u osminu finala.

U prvom dijelu susreta viđena je prava uspavanka, u kojoj su Japanci imali nešto više od igre.

Ulaskom na poluvremenu bivšeg igrača Partizana, a sada Bohuma Takuma Asana azijski predstavnik bio je znatno konkretniji, ali nije uspio da poslije nekoliko izglednih šansi postigne pogodak, a onda je po nepisanom pravilu uslijedila kazna.