ĐOKOVIĆ U DRUGOM KOLU :: Semberija INFO ::

ĐOKOVIĆ U DRUGOM KOLU

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, plasirao se u drugo kolo US opena nakon što je poslije četiri seta pobijedio osamnaestogodišnjeg Holgera Runea - 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:1.

Utisak je bio da su navijači na "Artur Eš" stadionu dobili spektakularan meč, pošto je Danac pokazao raskošan talenat i osvojio drugi set, međutim, grčevi i bolovi spriječili su ga da pruži jači otpor u trećem i četvrtom periodu igre.

Đoković je iskoristio to što se protivnik slabo kretao i rutinski je priveo duel kraju. U narednom kolu čeka ga Talon Grikspur koji je pobijedio Jan-Lenarda Štrufa.

Novak je odlično otvorio meč, u prvom gemu oduzeo je servis protivniku, zatim je došao i do drugog brejka i za samo 27 minuta osvojio je prvi set.

Nije Rune igrao loše u ovom periodu, osvojio je nekoliko lijepih poena, ali previše je htio u nekim situacijama i Đoković je objeručki prihvatao poklone.

U drugom setu viđena je velika borba. Igralo se u serijama, te je Novak od 0:3 brzo došao do 4:3, ali je potom ispustio brejk prednosti i do kraja je viđena velika borba.

Ušlo se u taj-brejk i tamo je, neočekivano, Danac bio bolji na terenu, te je zasluženo osvojio drugi set. Publika je bila na nogama, podržavala je Runea i on je uživao u takvoj atmosferi.

Taman kada su se navijači ponadali da su dobili sjajan meč između tinejdžera i veterana, desilo se ono što je često slučaj kod mladih tenisera.

Runea je počelo da izdaje tijelo. Borio se sa grčevima u nogama, bolovi su bili izuzetno jaki i jedva se kretao po terenu.

Ipak, nije želio da preda, muški je iznio sve i poražen je poslije dva i po sata igre.
Za Đokovića je najvažnije da je pobjedom krenuo u pohod na 21. Grend slem i sljedeći meč igra u noći između četvrtka i petka.