
Rukometaši Bijeljine savladali do juče neporaženog šampiona iz Višegrada
RK Bijeljina - RK Višegrad 31:29
Utakmica 21. kola M-tel prve lige Republike Srpske u rukometu je opravdala epitet derbija kola.
Ekipa RK Višegrad, koju sa klupe predvodi odlični trener Željko Jaćimović, u Bijeljinu je došla sa skorom od 20 pobjeda iz 20 utakmica.
RK Višegrad je zasluženo prvak M-tel prve lige Republilke Srpske.
Plasirali su se na dominantan način u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.
Duel šampiona iz Višegrada i domaće ekipe Bijeljine, koja je ovom pobjedom vezala šestu uzastopnu pobjedu, bila je neizvjesna od 60 minuta.


RK Bijeljina je do pobjede došla zahvaljujući velikoj borbi u odbrani, uz veliku podršku svoje publike koja je sinoć bila osmi igrač.
Posebno raspoloženi u RK Višegrad bili su braća Racković i Markanović koji je postigao veliki broj važnih golova za svoju ekipu.
Najefikasniji u RK Bijeljina bili su Stevanović, Marinković i Luka Vejnović sa 7 postignutih golova.
Mehmedović je postigao 4 gola, ljubimac domaće publike Jovan Vejnović 3, Marković 1, Pepić 1, Grbić 1.
Golman Bijeljine Vladimir Janković je upisao 14 odbrana.
Za Semberija info / Bogdan Rankić
Za Semberija info / Bogdan Rankić




