KK „ŠAMPIONI“ - ČETIRI TURNIRA ZA DVA DANA :: Semberija INFO ::

KK „ŠAMPIONI“ - ČETIRI TURNIRA ZA DVA DANA

U subotu, trećeg juna u Čelincu je organizovano 7. Otvoreno prvenstvo Univerzitetskog karate kluba „Vrbas“ – „ČELINAC 2023“. Na ovom turniru je učestvovalo 434 takmičara iz 19 bh. klubova.

KK „Šampioni“ su učestvovali sa pet takmičara u šest kategorija. Zlatne medalje su osvojili Milica Marić (djevojčice 13 godina, -49kg) i Aleksandar Saša Živanović (kate, kadeti).

Živanović je osvojio još jednu medalju i to srebrnu u borbama (kadeti, -52kg) a Mihajla Simić (borbe, kadetkinje, +61kg) je osvojila bronzanu medalju. Istog dana, troje takmičara KK „Šampioni“ učestvovali su na 22.

Internacionalnom festivalu karatea „Novogradski dani 2023“ u Sarajevu: Emilija Bogdanović, Milica Marić i Sinan Paljevac. Medalju je izborio samo Paljevac, i to srebrnu u konkurenciji juniora -68kg.

Drugog dana, u nedjelju, u Istočnom Sarajevu je održan 2. Međunarodni karate turnir „Slavija OPEN 2023“. Na takmičenju je učestvovao 461 učesnik iz 48 klubova iz četiri države.

Karate klub „Šampioni“ iz Bijeljine na ovom je turniru učestvovao sa sedam takmičara koji su izborili sedam medalja.

U Bijeljinu su se sa zlatnim odličjima oko vrata vratili: Milica Marić (djevojčice 13 godina, -49kg) i Sinan Paljevac (juniori, -68kg). Srebrne medalje su osvojili Mihajla Simić (kadetkinje, +61kg) i Dimitrije Marković (dječaci 12 godina, +52kg) dok su treća mjesta osvojili Emilija Bogdanović (kadetkinje, -44kg), Miloš Simić (juniori, -76kg) i Aleksandar Novicki (U21, -84kg).

Možda i najvažniji događaj u dane vikenda bio je nastup dvojice seniora KK „Šampioni“ na pripremnom turniru karate reprezentacije BiH. Naime, Lazar Marković i Aleksandar Novicki su u okviru reprezentacije nastupili na kontrolnom turniru u Crnoj Gori gdje su selektori reprezentacije BiH imali priliku uvjeriti se u stanje forme najboljih bh. karatista u seniorskoj kategoriji pred predstojeća takmičenja na međunarodnoj sceni.

I Marković i Novicki su ostvarili zapažen nastup na ovom turniru što je za trenera KK „Šampioni“,  Milorada Markovića dobar znak pred predstojeći turnir Svjetske lige u Poreču.