Plivačima SPID-a 14 medalja u Zadru :: Semberija INFO ::

Plivačima SPID-a 14 medalja u Zadru

Takmičari Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva osvojili su 14 medalja na tradicionalnom sedmom Otvorenom regionalnom prvenstvu za praplivače "Zadar 2023".

Na međunarodnom praraplivačkom takmičenju nastupilo je trinaest ekipa iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske sa ukupno 106 takmičara.

Takmičenje je vrednovano po paraplivačkim klasama u organizaciji Plivačkog kluba Zadar. Plivački klub SPID Sarajevo nastupio je sa četveročlanom ekipom koja je imala 14 četrnaest startova, od čega su popravili deset ličnih rekorda.

Kanita Šabanović i Elmedina Đocaj osvojile su po četiri zlatne medalje. Hena Godinjak bila je jednom zlatna i dva puta bronzana, dok su Lejli Sporišević pripala tri srebra.

Trenerski tandem Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva činile su Ilda Kukuruzović i Amra Arapović.