Pobjeda Srbije za kraj SP, ali ništa od Olimpijskih igara :: Semberija INFO ::

Pobjeda Srbije za kraj SP, ali ništa od Olimpijskih igara

Rukometaši Srbije pobijedili su Holandiju rezultatom 32:30 (15:17) u posljednjoj utakmici druge faze Svjetskog prvenstva.

"Orlovi" su još ranije ostali bez plasmana u četvrtfinale, ali su uprkos ovoj pobedi, ostali i bez učešća na Olimpijskim igrama, jer im je bilo potrebno da budu u prvih 10 selekcija na šampionatu.

Za to su morali da trijumfuju sa 13 golova razlike ili da Bahrein pobedi Hrvatsku.

Nijedno i drugo se nije desilo, pa će u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine ići Hrvatska i Slovenija.

Srbija će olimpijsku vizu tražiti na narednom Evropskom prvenstvu.

Od početka susreta bilo je jasno da će se ubedljiva pobjeda teško desiti sa pristupom, energijom i manjkom motivacije koji su "orlovi" pokazali na startu.

Luk Steins je pravio haos munjevitim izvođenjem brzog centra, ali i asistencijama koje su "cepale" neuobičajeno tromu odbranu Srbije.

Holandija je ekspresno povela sa 7:3 i Toni Đerona je morao da zove tajm-aut već posle nepunih 10 minuta. Nakon toga su srpski igrači zaigrali nešto bolje i organizovanije u napadu, ali je sporo vraćanje u odbranu i dalje bilo problematično.

Još kada su sudije u 20. minutu dodelile crveni karton Mijajlu Marseniću zbog oštrog starta nad Steinsom, Srbija je bila dodatno oslabljena.

Ali, jedini preostali pivotmen, Dragan Pešmalbek, bio je najsvetlija tačka u timu Srbije, u igri u polju, dok je na golu impresivan učinak imao Dejan Milosavljev.

Da njih dvojica nisu bili na tom nivou, Holandija bi na poluvremenu vodila sa mnogo više golova razlike od 17:15, mada je i do te prednosti došla u posljednjem minutu sa dve greške naših igrača pri rezultatu 15:15.