KARATISTI ŠAMPIONA PETI U LjUBLjANI :: Semberija INFO ::

KARATISTI ŠAMPIONA PETI U LjUBLjANI

Glavni grad Slovenije bio je prethodnog vikenda prestonica karatea ovog dijela Evrope. Međunarodni turnir „Ljubljana OPEN 2022“ okupio je 781 takmičara iz 120 klubova iz 12 država.

Karate klub „Šampioni“ iz Bijeljine učestvovao je na ovoj jakoj međunarodnoj smotri karatea i sa deset osvojenih medalja (četiri zlatne, jednu srebrnu i pet bronzanih) u ukupnom plasmanu izborio peto mjesto iza slovenskih i mađarskih klubova. KK „Šampioni“ su ostvarili najbolji rezultat od svih klubova iz Bosne i Hercegovine ostavivši iz sebe karatiste KK „Niten“ iz Gradiške, KK „Energija“ iz Banja Luke...

Zlatne medalje su osvojili Miloš Simić (juniori, -78 kg), Sinan Paljevac (juniori, -68 kg), Lazar Marković (juniori, -67 kg) i Aleksandar Novicki (juniori -84 kg). Novicki je osvojio još dvije medalje, srebrnu i bronzanu, u drugim težinskim kategorijama. Bronzane medalje još su osvojili Magdalena Vesić, Mihajlo Mitrić, Emilija Bogdanović i Dejan Stanišić.

-Ovo je bio veoma jak međunarodni turnir. Zlatne medalje su uzeli svi momci na koje računam pred Karate ligu u Veneciji koja nam slijedi: Sinan  Paljevac, Aleksandar Novicki, Miloš Simić i Lazar Marković. Veoma  zapažen nastup napravio je mladi tim koji su činili Marija Trifković, Helena Ivković, Nikolina Gavrić, Milica Marić, Ana Marija Vesić, Sergej Stevanović, Zoran Stojanović i braća, Božidar i Borislav Simikić. Nisam znao da smo baš ovako jaki“, sa zadovoljstvom je prokomentarisao uspjeh svojih karatista trener KK „Šampioni“, Milorad Marković.