Borac obezbjedio drugo mjesto u Premijer ligi :: Semberija INFO ::

Borac obezbjedio drugo mjesto u Premijer ligi

Fudbaleri Borca savladali su Slobodu sa 3:2 u posljednjem meču pred domaćom publikom i definitivno potvrdili drugo mjesto u Premijer ligi.

Banjalučani su do tri boda došli poslije preokreta pošto je Sloboda povela u 9. minutu golom Kenana Delića. Ipak, Borac je golovima Darka Lazića u 35. i Jakova Blagaića u 56. minutu preokrenuo, ali se Tuzlaci nisu predavali. Dali su sve od sebe da dođu do boda koji bi im mnogo značio, ali nisu uspjeli iako je Adi Alić izjednačio na 2:2 u 73. minutu. Samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Enver Kulašin.

Kada je u pitanju borba za opstanak, tu je situacija još zamršenija nego pred ovo kolo. U posljednjih 90 minuta svaki tim iz donjeg dijela tabele ima svoju računicu i nadu da će ostati u ligi.

U najboljoj poziciji je možda Sloga koja uprkos porazu na „Pecari“ drži sve u svojim rukama. Ekipa Vlade Jagodića u posljednjoj rundi dočekuje nemotivisani Borac koji je danas završio sav posao. Prema nekoj računici Dobojlijama je dovolajn i bod, ali bi sa pobjedom definitivno potvrdili opstanak, piše Srpskainfo.

Leotar je u najtežoj situaciji i nakon poraza od Zrinjskog (1:2) samo još u teoriji može da ostane premijerligaš, a realno je da od iduće sezone bude među prvoligašima Srpske.

Trebinjci dočekuju Široki Brijeg, ali ni „podrazumijevana“ tri boda ne garantuju im ništa. Eventualnom pobjedom i neuspjesima konkurenata mogli bi da dođu do 34 boda kada bi se pravio eventrualni krug. Računicu ima i Sloboda, ali i Tuzla siti i Igman, te Posušje koje je u finišu pokleklo na „Grbavici“.

Rezultati 32. kola: Borac – Sloboda 3:2, Igman – Tuzla siti 0:1, Široki Brijeg – Sloga 1:0, Velež – Sarajevo 3:5, Zrinjski – Leotar 2:1, Željezničar – Posušje 2:0.