LŠ: Strašni Haland uništio Lajpcig sa pet golova, Inter odolio Portu :: Semberija INFO ::

LŠ: Strašni Haland uništio Lajpcig sa pet golova, Inter odolio Portu

Fudbaleri Mančester Sitija su na pogon Erlinga Halanda koji je postigao pet golova razbili RB Lajpcig rezultatom 7:0 i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona. Poslije 1:0 u Milanu gdje je slavio Inter, danas bez golova u Portu, pa ćemo Inter gledati u četvrtfinalu.

Meč su obilježili Erling Haland i sudija Slavko Vinčić. Istina, ogromna pobjeda i pet golova Norvežanina bacili su u sjenku sumnjive odluke slovenačkog arbitra koji je dosudio diskutabilan penal za 1:0 i pri rezultatu 2:0 progledao kroz prste Edersonu da mu ne pokaže crveni karton.

Haland je spakovao pet golova i tako izjednačio rekord Lionela Mesija koji je takođe postigao toliko pogodaka Bajer Leverkuzenu takođe pod palicom Pepa Gvardiole.

Norvežaninu je večeras sve ulazilo i ponovo je u svom stilu, pokupio sve odbitke, uvijek bio na pravom mjestu, jedan gol je dao i tako što su ga napucali na gol liniji.

Prvi je pao u 22. minutu, poslije tog sumnjivog penala.

Samo minut i po kasnije, De Brujne je zategao prečku, lopta se odbila Halandu na glavu za 2:0.

Tada je na scenu ponovo stupio Slovenac Vinčić, koji je makar mogao da pogleda VAR ako mu se učinilo da je Ederson stigao prvo do lopte. Divljački start Brazilca van šesnaesterca donio je samo žuti karton Timu Verneru zbog protesta. VAR se nije oglasio, a Ederson ostao na terenu i ostalo je istorija.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Dijaš je glavom gađao, lopta je šetala po gol liniji, a onda je defanzivac Lajpciga napucao Halanda od koga se odbila u gol.

Rapsodija je nastavljena u drugom poluvremenu. U 49. minutu Gundogan je pogodio dalji ugao sa ivice šesnaesterca poslije Grilišove asistencije.

U 54. minutu Haland je iskoristio prvu asistenciju Akanđija, ponovo je iz peterca pogodio, baš kao i u 57. minutu kada mu je Švajcarac ponovo asistirao za 6:0.

Tada je ipak uslijedila Pepova čuvena odluka "ja sam šef". Umjesto da ostavi Halanda da se ne umarajući postigne još koji gol, Katalonac ga je izveo u 63. minutu zajedno sa Stounsom i Rodrijem kako bi ih odmorio pred nastavak sezone.

Nakon toga je tempo značajno opao, Lajpcig se vjerovatno još na poluvremenu predao i nije imao snage da se vrati.
U posljednjim trenucima meča, De Brujne je pokazao kakav je majstor, sa 22 metra je poslao loptu pod prečku za konačnih 7:0 i jedno od ljepših večeri na "Etihadu".

Siti je do kraja igrao sa pola gasa i prošao u četvrtfinale, gdje su prošle nedjelje plasman obezbijedili Bajern Minhen, Čelsi, Milan i Benfika.

Inter je u Porto došao sa namjerom da se odbrani i uspio je u tome. Oni su sagradili zid ispred svog  gola, Porto je pokušavao na sve načine, ali nije bilo lakog prolaska ni do kaznenog prostora.

Počelo je jednom šansom za Porto u trećem minutu, Uribe je šutirao pored gola, a nekako su se tu zaustavili domaći. Darmijan i Damfriz su radili sjajan posao za Inter, ali i čitava odbrana gostiju koja je dozvolila Taremiju u prvih pola sata svega nekoliko dodira sa loptom.

U samom finišu poluvremena, Galeno je tražio penal nakon što ga je Damfriz zaustavio, ali sudija kaže da je bilo sve po propisu.

Do kraja prvog dijela igre beležimo i kašnjenje Eustakija na loptu Pepe Akina, ostalo je 0:0.

Vrijeme je prolazilo, Porto je sve manje stvarao šansi, nije bilo konkretnih poteza, poteza koji rješavaju meč, a i Inzagi je sa velikim brojem izmjena polako uspjevao da umiri utakmicu.

U 76. minutu šansa za Marka Grujića koji šutira nisko, ali je Onana danas bio na visini zadatka. Nekako je Inter sve to rutinski odradio do nadoknade, klasično italijanski, rekli bi oni stariji. Ipak, u toj nadoknadi, problemi za goste i velike šanse za domaćina.

Tri velike šanse, Taremi je pogodio stativu poslije intervencije Onane, prethodno je Damfriz sa gol linije spasio gol, a onda i prečka Marka Grujića. Nevjerovatan pritisak, Porto je na kraju ostao i sa igračem manje pošto je Akino dobio dva žuta.

Uglavnom, Inter je izdržao, stigao do četvrtfinala Lige šampiona, prvi put poslije 12 godina.