ŠVEDSKA SA PENALA SAVLADALA SLOVAČKU :: Semberija INFO ::

ŠVEDSKA SA PENALA SAVLADALA SLOVAČKU

Fudbaleri Švedske u drugom kolu E grupe savladali su Slovačku sa 1:0 . Uprkos minimalcu viđena je jako uzbudljiva utakmica.

Samo zahvaljujući odličnom Martinu Dubravki Slovačka je dozvolila samo jedan gol Šveđanima.

Imali su gosti u 50. minutu i prvu ozbiljniju priliku da dođu do gola. Ondrej Duda je primio odlično dodavanje u 50. minutu, ali je šutirao tik iznad prečke.

Potom su se u 60. minutu ređale šanse za Šveđane. Markus Danijelson je šutirao, iznad prečke, a prije toga nekoliko minuta Dubravka odlično reaguje na udarac iz blizine.

Sedam minuta kasnije Aleksander Isak je glavom tukao, lopta odlazi tik iznad prečke, a u 71. minutu imao je priliku da se iskupi iz kolosalne prilike. Šutirao je u donji lijevi ugao, a Dubravka ponovo na visini zadatka.

Samo pet minuta nakon toga Dubravka je imao duel sa Danijelom Sibertom, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Emil Forseberg je bio siguran izvođač sa "bijele tačke" za 1:0. Tražili su u 96. minutu Slovaci penal, ali nije ga bilo.

Španija je treća u grupi sa jednim osvojenim bodom, a sutra će igrati protiv Poljske.