Podjela bodova u derbiju Zrinjskog i Sarajeva :: Semberija INFO ::

Podjela bodova u derbiju Zrinjskog i Sarajeva

BIJELjINA - Derbi meč između Zrinjskog i Sarajeva, na stadionu “Pod Bijelim brijegom”, nije donio pobjednika i završen je rezultatom 1:1.

Zrinjski je bio bolji i agilniji, vodio je, ali je Sarajevo bukvalno iz jedinog šuta ka golu domaćina došlo do boda i sačuvalo prvo mjesto za sada, jer bi Borac mogao da sustigne Sarajlije, ukoliko sutra pobijedi Široki Brijeg na svom terenu.

Golom Miloša Filipovića u 38. minutu sa bijele tačke, Zrinjski je poveo i želje “Plemića” su bile na dobrom putu da se ostvare, a to je da dođu do trijumfa i priđu Sarajevu na samo bod zaostatka.

Međutim, Matijas Fanimo je srušio ta nadanja svih navijača Zrinjskog, pogotkom u 76. minutu za konačnih 1:1.

Predstoji dramatična završnica šampionata, jer ako Banjalučani sutra u još jednom derbiju ovog kola savladaju Široki, izjednačiće se sa Sarajevom na tabeli, a iza njih bi ostali Velež sa dva i Zrinjski sa četiri boda manje.