SDS, PDP i NF potpisali sporazum o zajedničkom nastupu


Foto: Glas Srpske (Video)
Lideri SDS, PSS i NF Branko Blanuša, Draško Stanivuković i Jelena Trivić potpisali Sporazum o zajedničkom nastupu na izborima, koji će se održati u oktobru, javlja RTV BN.

Sastanak čiji domaćin je formalno Pokret sigurna Srpska Draška Stanivukovića, protekao je bez Nebojše Vukanovića, lidera Liste za pravdu i red, koji je ranije najavio svoju kandidaturu za srpskog člana predsjedništva BiH.

Dogovor je postignut , kazao je Stanivuković i dodao da će ove dvije stranke dati najbolje kandidate za predsjednika i srpskog člana Predsjedništva BiH.

Stanivuković je rekao da su otvoreni za sve ostale koji žele promjene.

- Najviše su se spominjala imena uvaženog profesora Blanuše i mene, ali nismo željeli ništa da "zakucavamo" rekao je Stanivuković. 

Potvrđujući da je postignuto jedinstvo ovih stranaka, Blanuša je rekao da mu je žao što se sastanku nisu odazvali i neki drugi. 

- Očekujem da će na našem sledećem sastanku čiji domaćin biti Narodni front, dogovorenom za 31. maj, biti veći broj učesnika. Tada ćemo govoriti i o konačnim rješenjima za kandidature. Želimo da sve opozicione stranke zajednički nastupe i da imamo samo dva kandidata - rekao je Blanuša.

Blanuša, Stanivuković i Trivić su naglasili da nema saradnje sa režimom.

Stanivuković je rekao da su spremni da sa SDS idu potpuno udruženo sa jednom listom i za NSRS i za PS BiH. 

Blanuša smatra i da pored zajedničkih kandidata za predsjendika treba da bude i jedna lista za NSRS i PS BiH, prenosi BN.
​ (Glas Srpske)