Dodik pozvao kompanije iz RS i Srbije da zatvore radnje u Sarajevu


Foto: Dražan Pozderović/Arhiva

BANJALUKA - Lider SNSD-a Milorad Dodik pozvao je kompanije iz Republike Srpske i Srbije da zatvore svoje radnje u Federaciji BiH nakon vandalizma u Sarajevu.


Podsjećamo, na prostorijama kompanija iz Srbije koje su otvorene u Sarajevu osvanili su grafiti i prosuta je crvena boja.

“Mržnja Sarajeva prema Srbiji, Republici Srpskoj i Srbima jača je od ekonomskog interesa i želje za saradnjom. To što je učinjeno na prodavnicama kompanija iz Srbije i Republike Srpske, neodoljivo podsjeća na početak najmračnijeg razdoblja u istoriji Evrope i svijeta. I neće stati. Ponoviće se. Dok god i posljednja ne bude zatvorena”, naveo je Dodik u objavi na mreži X.

Naveo je da je mržnja je kao korov - teško se iskorjenjuje.

“Kada se hrani, onda buja. Zato pozivam sve naše kompanije - zatvorite svoje radnje. Ima posla i mimo Sarajeva”, naveo je predsjednik SNSD-a.

Mržnja Sarajeva prema Srbiji, Republici Srpskoj i Srbima jača je od ekonomskog interesa i želje za saradnjom. To što je učinjeno na prodavnicama kompanija iz Srbije i Republike Srpske, neodoljivo podsjeća na početak najmračnijeg razdoblja u istoriji Evrope i svijeta. I neće stati.…

— Milorad Dodik (@MiloradDodik) May 15, 2026

Mersiha Novalić, portparol MUP-u Kantona Sarajevo, izjavila je da je ispisivanje grafita na prostorijama kompanija iz Srbije u centru Sarajeva okarakterisano kao krivično djelo izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti. 


Foto - SRNA

Ona je navela da su službenici MUP-a Kantona Sarajevo obavili uviđaj i da je o svemu obaviješten tužilac. 

Novalićeva je dodala da policija nastavlja rad na dokumentovanju i rasvjetljavanju ovog krivičnog djela. 


​Nezavisne novine