
Na površinskom kopu Istok 1 RiTE Ugljevik pušten u rad novi bager "SANY" (FOTO)
Foto: RTRS
Na površinskom kopu "Istok 1" RITE Ugljevik večeras je pušten u rad novi bager "SANY".
Događaju u ugljevičkom rudniku je prisustovao i generalni direktor Elektroprivrede Srpske Luka Petrović.
Vrijednost nove investicije je tri miliona KM, a u narednom periodu uslijediće nabavka i druge mehanizacije u ovom energetskom gigantu.

Foto: RTRS
Nova mašina kineske proizvodnje na površinskom kopu "Istok 1" ima zapreminu kašike od osam kubika. Novi bager sa obrtnom kašikom značiće mnogo na stabilnom snabdijevanju Termoelketrane ugljem.
- Vrijednost investicije je tri miliona KM, iz avansnih sredstava smo uplatili milion KM. Iako je teška situacija izvršavaćemo redovno svoje obaveze tako da dobavljači u narednom periodu mogu imati povjerenje u nas kao partnera - izjavio je direktor RiTE Ugljevik Žarko Novaković.
- Pustili smo u rad treći bager koji je novi. Došao je prije par nedelja. Predstavnici kineske kompanije su tu, izvršili su obuku radnika. Uprava preduzeća je zajedno s nama uspjela da nabavi i pet novih dampera - naveo je generalni direktor Elektroprivrede Srpske Luka Petrović. Luka Petrović.
Petrović je dodao da je nabavka nove mehanizacije jedini način da rudari imaju osiguranu egzistenciju a da opština Ugljevik dobija koncesionu naknadu od pet miliona KM na godišnjem nivou.
- Sada radimo na kopu "Istok 1" , na otkopu uglja sa ovim bagerom. Imamo tri etaže, a paralelno sa ovim izvode se i radovi na "Istoku 2" - rekao je izvršni direktor za razvoj rudnika u RiTE Ugljevik Nebojša Cvetković.
Rezerve uglja koje se trenutno iskopavaju na Istoku 1 iznose 600.000 tona a u narednom periodu će uslijediti nabavka još tri bagera.
(RTRS)
Događaju u ugljevičkom rudniku je prisustovao i generalni direktor Elektroprivrede Srpske Luka Petrović.
Vrijednost nove investicije je tri miliona KM, a u narednom periodu uslijediće nabavka i druge mehanizacije u ovom energetskom gigantu.

Foto: RTRS
Nova mašina kineske proizvodnje na površinskom kopu "Istok 1" ima zapreminu kašike od osam kubika. Novi bager sa obrtnom kašikom značiće mnogo na stabilnom snabdijevanju Termoelketrane ugljem.
- Vrijednost investicije je tri miliona KM, iz avansnih sredstava smo uplatili milion KM. Iako je teška situacija izvršavaćemo redovno svoje obaveze tako da dobavljači u narednom periodu mogu imati povjerenje u nas kao partnera - izjavio je direktor RiTE Ugljevik Žarko Novaković.
- Pustili smo u rad treći bager koji je novi. Došao je prije par nedelja. Predstavnici kineske kompanije su tu, izvršili su obuku radnika. Uprava preduzeća je zajedno s nama uspjela da nabavi i pet novih dampera - naveo je generalni direktor Elektroprivrede Srpske Luka Petrović. Luka Petrović.
Petrović je dodao da je nabavka nove mehanizacije jedini način da rudari imaju osiguranu egzistenciju a da opština Ugljevik dobija koncesionu naknadu od pet miliona KM na godišnjem nivou.
- Sada radimo na kopu "Istok 1" , na otkopu uglja sa ovim bagerom. Imamo tri etaže, a paralelno sa ovim izvode se i radovi na "Istoku 2" - rekao je izvršni direktor za razvoj rudnika u RiTE Ugljevik Nebojša Cvetković.
Rezerve uglja koje se trenutno iskopavaju na Istoku 1 iznose 600.000 tona a u narednom periodu će uslijediti nabavka još tri bagera.
(RTRS)




