NOVICKI SREBRNI U VENECIJI :: Semberija INFO ::

NOVICKI SREBRNI U VENECIJI

U toku je Svjetska karate 1 liga za mlade koja je okupila 2.566 karatista iz 58 zemalja svijeta.

U konkurenciji juniora preko 76kg danas je nastupao karatista KK "Šampioni" iz Bijeljine, Aleksandar Novicki. Mladi Novicki je tačno prije godinu dana, na istom mjestu osvojio zlatnu medalju u istoj kategoriji.

Neospornim kvalitetom koji posjeduje Novicki je pobijedio u šest mečeva i plasirao se u finale gdje je snage odmjerio sa još jednim karatistom iz Bosne i Hercegovine, starim znancem sa brojnih turnira, Omarom Halilovićem,  članom Karate kluba "Bošnjak" iz Konjica. U sedmom meču ponestalo je snage braniocu evropskog naslova tako da je, ovaj put, Halilović osvojio zlatnu medalju.

Iako je zlatna medalja bila nadohvat ruke nema mjesta očaju. Dvije godine uzastopno biti u finalu svjetske lige, jednom biti zlatni, jednom srebrni - uspjeh je kojim se rijetki mladi karatisti iz BiH mogu pohvaliti.