SUDAR VATERPOLO TITANA Srbija i Hrvatska igraju za zlato u Svjetskoj ligi, 100.000 dolara i plasman na OLIMPIJSKE IGRE :: Semberija INFO ::

U beogradskom hramu vaterpola ove nedjelje (danas) od 16.45 igraće Srbija, evropski prvak i olimpijski šampion, i Hrvatska, svjetski šampion. Igraće za zlatnu medalju Svjetske lige, ali i za plasman na Olimpijske igre i nagradu od 100.000 dolara.

Ono što je zanimljivo je da Hrvati nikada nisu slavili na bazenu u Srbiji, a ni obratno – Srbi nikada nisu pobijedili u Hrvatskoj.

Ovonedjeljni meč biće 32. susret ove dvije reprezentacije, a izabranici Dejana Savića vode sa 17:11 u pobjedama, uključujući i u uvodnoj fazi završnog turnira na Tašmajdanu, kada je poslije drame bilo 11:10 uz bravure mladog Ognjena Stojanovića.

Inače, ovo će biti repriza finala Svjetske lige iz Bergama od prije četiri godine. Tada je srpska selekcija slavila sa 9:6, a za igrača turnira bio je proglašen Dušan Mandić.