ZVEZDA"PREGAZILA " PAO – 33 RAZLIKE! :: Semberija INFO ::

ZVEZDA"PREGAZILA " PAO – 33 RAZLIKE!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos 81:48, u meču osmog kola Evrolige.
Posle četiri vezana poraza u Evroligi, crveno-beli su prekinuli loš niz i na svom parketu savladali grčku ekipu.
Za PAO, koji je sada na skoru 2-6, nije nastupio srpski reprezentativac Nemanja Nedović zbog povrede, iako se sat vremena pre početka utakmice zagrevao.
Šampion Srbije i ABA lige je sada na skoru 3-5 u elitnom takmičenju.
Najefikasniji bili su Volters sa 18, Holins sa 11 i Kalinić sa 10 poena.
Na drugoj strani Mejkon je ubacio 15, Sent Ros 10.
Kao i na svakoj utakmici Crvene zvezde, imali smo tvrd početak, onda je Nejt Volters upalio mašinu.
Plejmejker Zvezde je vezao 10 poena na startu, prvih 10 poena Zvezde na meču i crveno-belima je doneo + 4. Gde je Volters stao, nastavio je Nikola Kalinić.
Vezao je četiri poena i doneo Zvezdi + 10, što je bila serija 9:0, a onda je i uz faul pogodio za velikih + 13.
Tolika je razlika bila na kraju prve četvrtine. PAO je dao samo osam poena za deset minuta.
Na startu druge četvrtine gosti prave seriju 6:0 i smanjuju zaostatak, ali se Zvezda brzo vraća na dvocifrenu prednost.
Volters je nastavio da igra sjajno i posle pet minuta u drugoj četvrtini imao je 16 postignutih poena.
Zvezda je igrala fantastičnu odbranu i Panatinaikos ništa nije mogao. Nisu postigli nijedan poen tri minuta, a Marko Simonović je pogodio trojku, pa pogodio na ulazu i zapalio Pionir.
Na minut i po do kraja, Dobrić pogađa trojku, pa Mitrović polaže za + 19, najveću prednost na utakmici.
U poslednjem minutu prvog poluvremena Zvezda je bila veoma neoprezna i izgubila je dve lopte. To je PAO iskoristio, napravio seriju 6:0 i na poluvremenu je bilo + 13 za Zvezdu.
Sent Ros je na startu drugog poluvremena produžio seriju na 8:0 i smanjio na -11.
Zvezda je zatim napravila seriju 8:0, preko fantastičnog Kalinića koji je pogodio uz faul, duge dvojke Voltersa i polaganja i bacanja Kuzmića, pa je ponovo bilo najvećih + 19.
Održavali su veliku prednost, a publiku je na noge digao Holins sjajnim zakucavanjem i atmosfera u hali je bila odlična.
Na kraju treće četvrtine bilo je velikih + 21 za Zvezdu.
Zvezda je jako krenula i u poslednjoj četvrtini i PAO nije imao nikakvo rešenje.
Mitrović pogađa flouter, Uskoković dva bacanja, Lazić jedno zbog tehničke Mejkona i kada je Dobrić preko čoveka pogodio iz ugla trojku, Zvezda je otišla na + 31.
Nastavila je Zvezda da pogađa sve do kraja, održala veliku prednost i veoma ubedljivo slavila.