Igokea pobijedila Zadar za povratak u vrh :: Semberija INFO ::

Igokea pobijedila Zadar za povratak u vrh

Košarkaši Igokee pobijedili su Zadar rezultatom 72:48 u utakmici 10. kola regionalne ABA lige.

Tri minuta i 49 sekundi prije kraja prve četvrtine Zadar je vodio sa 13:11, a onda je Igokea u dobroj završnici prve dionice došla do prednosti završivši ovaj period igre serijom 9:0 za vođstvo 20:11.

Uspio je Zadar do poluvremena smanjiti na samo poen zaostatka 33:32, a onda je uslijedila odbrambeno odlična četvrtina Igokee. Primili su Aleksandrovčani samo osam poena, postigli 16 pa su, koliko toliko relaksirano ušli u posljednji period.

Nastavila je Igokea da igra sjajno, i u posljednoj dionici je primila samo osam poena (16 za cijelo drugo poluvijrme) i došla je do još jednog ubjedljivog trijumfa u ABA ligi.

Igokeau je predvodio Klemons sa 14 poena, 13 je dodao marko Jošilo, a 12 Nikola Jovanović.

Igokea se nakon ovog trijumfa, po broju pobjeda, izjednačila sa Megom na drugoj poziciji, s tim da Mega ima meč više.