PSŽ DOMINANTNO DO FINALA LIGE ŠAMPIONA! :: Semberija INFO ::

PSŽ DOMINANTNO DO FINALA LIGE ŠAMPIONA!

PSŽ je u finalu Lige šampiona!

Šampion Francuske Pari Sen Žermen plasirao se u prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba, savladavši njemački Lajpcig rezultatom 3:0 (2:0).

PSŽ je opravdao ulogu favorita i u finalu će igrati protiv pobjednika meča Bajern Minhen – Lion.
Već na startu Nejmar je imao veliku priliku.

Mbape ga je proigrao, on je izašao sam na golmana, ali gađao je previše u desno i lopta je pogodila stativu.
Vodeći pogodak postigao je Brazilac Markinjos.

Di Marija je sjajno centrirao iskosa sa lijeve strane, a Markinjos glavom zakucao loptu u mrežu u 13. minutu.
Nastavio je PSŽ da napada i dominira i samo je bilo pitanje vremena kada će postići drugi gol na meču.

Između dva gola Parižana, Lajpcig je imao jednu priliku preko Poulsena, koji je šutirao sa šest, sedam metara pored gola, kao i preko Sabicera, koji je sa 20 metara iz slobodnog udarca pogodio živi zid.

U 43. minutu pogriješio je golman Lajpciga Gulači, lopta je stigla do Di Marije, koji lagano sa penala smješta loptu u mrežu za 2:0.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Nejmar je ponovo pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme je dobro otvorio Lajpcig i napadao, ali čim je PSŽ krenuo u napad postigao je gol.

Di Marija je upisao drugu asistenciju, a Huan Bernat je glavom smjestio loptu u mrežu u 56. minutu.

Tada je sve bilo riješeno.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika za PSŽ, gdje je Gulači neutralisao udarce protivničkih fudbalera.

Imao je čak četiri odbrane u posljednjih 20 minuta, kada su pokušavali Di Marija, Mbape i dva puta Paredes.
Rezultat se u posljednjih pola sata nije mijenjao.