
Duško Vranešević bez pozdrava napustio Radnik!
Foto: SportskeAktuelnosti
Fudbalski klub Radnik iz Bijeljine u novu takmičarsku godinu ući će sa novim šefom stručnog štaba, pošto Duško Vranešević više neće obavljati tu funkciju. Kako nezvanično saznajemo iz izvora bliskih bijeljinskom premijerligašu, dosadašnji strateg plavo-bijelih već se oprostio od fudbalera nakon završetka šampionata. Time je stavljena tačka na saradnju koja je obilježila turbulentnu sezonu semberskog premijerligaša.
Do razlaza je, prema našim saznanjima, došlo nakon što dvije strane nisu uspjele da pronađu zajednički jezik i postignu dogovor oko uslova za novi ugovor. Iako je u trenutku njegovog dolaska malo ko vjerovao u ostvarenje zacrtanih ambicija, Vranešević je uspio da ispuni primarni cilj koji je uprava postavila pred njega.
Bijeljinci su u tek završenoj prvenstvenoj trci odigrali 36 utakmica u kojima su zabilježili osam pobjeda, 11 remija i 17 poraza. Sezonu su okončali sa 35 osvojenih bodova, što je bilo sasvim dovoljno da se obezbijedi opstanak u eliti, što dobija na težini ako se uzme u obzir da se ekipa kroz prvenstvo grčevito borila za opstanak u bh. elitnom fudbalskom društvu. Pored uspjeha u prvenstvu, Radnik je ostavio prilično dobar utisak i u Kupu Bosne i Hercegovine, gdje je kroz šest odigranih mečeva upisao tri trijumfa, jedan neriješen ishod i dva poraza.
Do početka priprema za novu takmičarsku sezonu u Premijer ligi BiH koje bi trebale početi u drugoj polovinu juna, Semberci će objelodaniti ime novog šefa stručnog štaba.
sportskeaktuelnosti.com




