Borac slavio na Grbavici :: Semberija INFO ::

Borac slavio na Grbavici

Fudbaleri banjalučkog Borca kao gosti su savladali Željezničar sa 2:1 u derbiju 17. kola Premijer lige BiH.

U nervoznoj utakmici u kojoj je viđen veliki broj kartona i prekida prvi su do prednosti stigli domaći i to preko Amoe u 27. minutu.

Izjednačenje Borcu donosi Enver Kulašin pogotkom u 34. minutu, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena, Željezničar je ostao sa igračem manje nakon što je crveni karton dobio Santos.

U nastavku utakmice viđen je gol Cocalića, koji nije priznat zbog faula nad golmanom Borca Ćetkovićem.

Sva tri boda Banjalučanima donosi Nedeljko Piščević pogotkom u 83. minutu.

Borac nakon ovog kola ima 30 bodova na trećoj poziciji, dva više od Željezničara.

Do kraja jesenjeg dijela sezone ostalo je da budu odigrana još dva kola, a izabranici Vinka Marinovića odmjeriće snage sa Leotarom i Zrinjskim.