NIŠTA OD ISPISIVANjA ISTORIJE BH. FUDBALA, ZRINjSKI PORAŽEN NA JEDANAESTERCE :: Semberija INFO ::

NIŠTA OD ISPISIVANjA ISTORIJE BH. FUDBALA, ZRINjSKI PORAŽEN NA JEDANAESTERCE

Prvak BiH Zrinjski nije uspio da izbori Ligu konferencija i da ispiše istoriju bh. fudbala pošto je večeras nakon izvođenja jedanaesteraca poražen od ekipe Slovana u Bratislavi.

Mostarci su u regularnom dijelu poraženi 1:0, pa je utakmica otišla u produžetke.

Nakon produžetaka, rezultat je bio 2:1 za Slovan, pa je utakmica otišla na penale, s obzirom da je Zrinjski slavio 1:0 u prvom meču.

Na kraju, bolja u izvođenju jedanaesteraca bila je ekipa Slovana iz Bratislave nakon sedme serije.

Što se tiče toka meča, Slovan je u vođstvo došao u 68. minuti golom Ramireza.

Zrinjski je uspio da izjednači na 1:1 golom Savića u 103. minuti, koji se odlično snašao nakon sjajnog šuta Bilbije iz slobodnog udarca i odbrane Čovana.

Iako su svi mislili da je to to, Slovan je uspio da postigne gol u 120. minuti meča sjajnim golom Ramireza makazicama i odvede meč u posljednju etapu – izvođenje jedanaesteraca.

Slovan će protivnike saznati u sutrašnjem žrijebu u Nionu.