POBJEDA MLADIH FUDBALERKI BIH :: Semberija INFO ::

POBJEDA MLADIH FUDBALERKI BIH

Foto
Ženska U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u Trening centru N/FS BiH u Zenici Sjevernu Makedoniju sa 2:0 u susretu prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Bh. tim je imao terensku inicijativu u prvom poluvremenu, a nakon nekoliko propuštenih prilika i pogođene prečke iz slobodnog udarca, bh. reprezentativke u 33. minuti dolaze do prednosti.

Nina Pupić je odlično prošla po lijevoj strani i poslala loptu na peterac za Tasneem Dizdarević koja postiže gol.

Slična igra viđena je i u drugom poluvremenu, a u 79. Dizdarevićeva oduzima loptu protivnicama i precizno šutira sa ivice kaznenog prostora za konačnih 2:0.

Drugo kolo na programu je 7. aprila kad se sastati Slovenija i Bosna i Hercegovina.