ZVEZDI TRI U MREŽI, TRI PONIŠTENA GOLA I PROMAŠEN PENAL :: Semberija INFO ::

ZVEZDI TRI U MREŽI, TRI PONIŠTENA GOLA I PROMAŠEN PENAL

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Glazgovu od Rendžersa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Pred 50.000 gledalaca na bučnom Ajbroksu, izabranici Dejana Stankovića praktično su upali u nemoguću misiju da nastave evropsku priču.

Biće im potrebna velika senzacija sledećeg četvrtka kako bi eliminisali škotsku koja je u ovom trenutku značajno bolja, iako je u dobrom delu meča solidno joj parala.

Za 15 minuta "policajci" su dali dva gola, jedan iz penala Džejmsa Tavernijea, a drugi u režiji Alfreda Morelosa, oba u trenucima nakon što su Aleksandru Kataiju poništeni golovi zbog ofsajda.

Da je Katai preuzeo potpuno ulogu tragičara pokazalo se u 24. minutu kada nije iskoristio penal, tačnije odbranio mu ga je iskusni golman Alan Mekgregor.

Tačku je stavio Leon Balegun glavom posle kornera na startu drugog dela, kaznivši Zvezdu za očajnu igru u skoku u ovom meču.

Na kraju, crveno-beli nisu imali ni sreće jer je Gelor Kanga pogodio prečku na dalekomentnu "raketu", a i El Farduu Benu je poništen pogodak zbog ofsajda.ž

Slaba uteha pošto je pred eliminacijom, uprkos tome što je revanš na stadionu "Rajko Mitić" za sedam dana.