Jović zablistao, Pavkov pocrveneo, Dmitrović sprečio poraz Srbije :: Semberija INFO ::

Jović zablistao, Pavkov pocrveneo, Dmitrović sprečio poraz Srbije

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Nemačkom 1:1 u Volfsburgu, u generalnoj proveri pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Srbija je povela na Folksvagen Areni golom Luke Jovića u 12. minutu, da bi konačan rezultat postavio Leon Gorecka u 69.

Mladen Krstajić je zbog povreda nekoliko ključnih igrača izveo kombinovan sastav, koji je odlično parirao "Elfu" u prvih 45 minuta, dok ali je bio potpuno podređen u nastavku pa je remi više nego dobar rezultat.
Marko Dmitrović je fantastičnim intervencijama sprečio preokret domaćina, a posebno je frustrirao Leroja Sanea kojem je odbranio 3-4 dobre prilike.

U finišu meča Milan Pavkov je dobio crveni karton i tako pokvario svoj debitantski nastup u dresu Srbije.

U svakom slučaju, vrlo pozitivan utisak su ostavili "Orlovi" tokom većeg dela meča, a uoči gostovanja Portugalu na startu kvalifikacija, u ponedeljak u Lisabonu.