Maestro Mesi pragazio Lion i poslao Barselonu u četvrtfinale! :: Semberija INFO ::

Maestro Mesi pragazio Lion i poslao Barselonu u četvrtfinale!

Fudbaleri Barselone očekivano su savladali Lion 5:1 (2:0) i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Opet je blistao Lionel Mesi koji je bio dvostruki strelac i dvostruki asistent na Kamp Nou.

Barsa je krenula silovito i već na poluvremenu stekla osetnu prednost, u režiji Južnoamerikanaca.

Katalonci su poveli u 18. minutu maestralnim pogotkom Mesija sa 11 metara, nakon što je Denajer oborio Suaresa.
Desetak minuta kasnije Suares sjajno reaguje nakon dodavanja Rakitića, vara defanzivce Liona i golmana Lopeša, te servira Kutinju zicer koji ovaj ne propušta.

Lion kreće ofanzivno u drugom poluvremenu, pritiska odbranu Barselone i to se isplatilo gostima.

Pola sata pre kraja posle jednog prekida i gužve u petercu, Luka Tusar trese mrežu Barselone i vraća neizvesnost u meč.
Francuzi koriste momentum i vrše žestok pritisak na odbranu Barse, ali ne uspevaju konkretno da zaprete Ter Štegenu.

Nakon što su se oporavili od šoka, Katalonci pojačavaju ritam i u režiji Mesija nokautiraju Francuze u poslednjih 12 minuta.

Prvo je Mesi promešao odbranu Liona i drugim golom "overio" pobedu, a potom je u kontranapadima poslao dve sjajne asistencije za Đerara Pikea i Osmana Dembelea za konačnih 5:1.