ŽRK „RADNIK“ IPAK NEĆE IGRATI PREMIJER LIGU BiH :: Semberija INFO ::

 

ŽRK „RADNIK“ IPAK NEĆE IGRATI PREMIJER LIGU BiH


Ženski rukometni klub „Radnik“ prošle je sezone do posljednjeg kola  vodio veliku borbu za titulu prvaka Republike Srpske. Kada su bijeljinske rukometašice na terenu izborile prvo mjesto na tabeli Prve lige RS bilo je jasno da će naš grad u predstojećoj sezoni imati još jednog premijerligaša. Međutim, prije desetak dana iz uprave kluba obavijestili su javnost da će ŽRK „Radnik“ sljedeće sezone nastaviti takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske za rukometašice.-Razlog zbog kojeg naš klub neće nastupiti u Premijer ligi BiH je prvenstveno igrački kadar. Većina naših rukometašica su djevojčice uzrasta 15, 16 godina, bez iskustva igranja jakih utakmica. Igranjem u višem rangu takmičenja sa nepripremljenom ekipom postojala bi velika šansa da nam se desi fenomen koji je dobro poznat svim sportskim radnicima, da naše djevojke izgore u želji, pa da zbog realne nemoći na terenu izgube volju za rukometom i takmičenjem. Tu je i odlazak naše najbolje igračice i najkorisnije u prethodnoj sezoni, Vanje Pejić, koja dalje školovanje nastavlja u Sloveniji. Takođe, i nemogućnost usklađivanja porodičnih obaveza i igranja u Premijer ligi BiH pojedinih igračica. Pored igračkog kadra koji nam je najveći problem, kao i u drugim klubovima problem predstavljaju i finansije. Nastup u višem rangu takmičenja iziskuje i mnogo veće materijalne troškove. Zbog toga, a sve u interesu ženskog rukometa u Bijeljini odlučili smo da i u novoj sezoni ostanemo i da kao šampionske ekipa igramo Prvu ligu Republike Srpske za rukometašice. Naša vizija je da, za dvije do tri godine, kada naše mlade djevojke stasaju igranjem u Prvoj ligi RS, uz par iskusnijih igračica uđemo u Premijer ligu BiH. To bi bio period kada bi ujedno i proslavili 50. godišnjicu kluba, 2026.godine“, rekao je za „Semberija INFO“ Miomir Trifković, trener ŽRK „Radnik“.


 
(Semberija info)