HRVATSKA U ČETVRTFINALU, LIVAKOVIĆ JUNAK :: Semberija INFO ::

HRVATSKA U ČETVRTFINALU, LIVAKOVIĆ JUNAK

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u meču osmine finala savladala Japan sa 3:1 nakon boljeg izvođenja penala, koji su prvi put odlučivali na ovom Mundijalu.

Regularni dio susreta završen je bez pobjednika 1:1.

Junak Hrvatske bio je Dominik Livaković koji je odbranio tri penala Takumi Minaminu, Karou Mitomi i Maji Jošidi.

Kod "kockastih" samo je Marko Livaja bio neprecizan, tačnije pogodio je stativu.

"Samuraji" su poveli u 43. minutu. Daison Maeda je pogodio nakon jednog prekida.

Izjednačio je Ivan Perišić svojim desetim golom na Mundijalima u 56. minutu na centaršut Dejana Lovrena.

Sa ovim golom prestigao je Davora Šukera i postao najbolji strijelac Hrvatske na Svjetskim prvenstvima.

Hrvati sada čekaju rivala u četvrtfinalu, a to će biti bolji iz večerašnjeg duela između Brazil i Južna Koreja.