ZVEZDA POKORILA ŠAMPIONA EVROKUPA: BRAUN TROJKOM SRUŠIO VALENSIJU U POSLEDNjOJ SEKUNDI :: Semberija INFO ::

Crveno beli pobedili 76:73 i to trojkom Lorenca Brauna u poslednjoj sekundi

Košarkaši Crvene zvezde  srušili su šampiona Evrokupa ekipu Valensije sa 76:73 u utakmici 11.kola Evrolige. Ovo je Zvezdina peta pobeda nad Valensijom u Evroligi od koje ne zna za poraz u ovom takmičenju.

Zvezda je olako prokockala 8 poena razlike na startu poslednje četvrtine, pa je prava drama viđena u završnici utakmice. U poslednji minut ušlo se sa rezultatom 73:73. Braun promašuje ulaz pod koš, ali promašuje i Valensija, a onda Braun na kraju držao loptu do kraja napada i naskočio na tri poena i bez koske pogodio.

Braun je svakako igrač utakmice i ovo je njegova najbolja partija od dolaska u Zvezdu jer je pogađao kad je trebalo, a meč je završio sa 19 poena, od čega 8 u samoj završnici i 6 asistencija. Ovo je druga vezana pobeda Zvezde u Evroligi, a ukupno četvrta.