KK "UNSU": PREGRŠT NASTUPA PROTEKLOG VIKENDA - U BIJELjINU SE VRATILI SA 27 MEDALjA :: Semberija INFO ::

Kada su u pitanju karatisti KK "UNSU", protekli vikend je bio vise nego ispunjen aktivnostima. U subotu je jedan broj takmičara I takmičarki ovog kluba nastupio na tradicionalnom internacionalnom turniru "TK open" u organizaciji Kluba borilačkih sportova "Tuzla".

Turnir je okupio 49 klubova iz nekoliko okolnih zemalja sa preko 500 učesnika.

Karatisti iz Bijeljine su kući donijeli deset medalja: tri zlatne, tri srebrne i četiri bronzane. Zlatne medalje su osvojile: Jana Ivković, borbe pojedinačno - pionirke, 12 godina (-35kg), Milica Mia Vujić, borbe pojedinačno - U14 (-54kg) i Nikolina Ina Ivković, kate, pojedinačno - pionirke (oranž p.), dok su srebrne medalje osvojili: Lazar Šikuljak, borbe pojedinačno - pioniri 13 godina (-40kg), Nemanja Mitrović, kate pojedinačno - pioniri 10 godina ( žuti p.) i Jana Ivković, borbe pojedinačno - pionirke 11 godina (-32kg). Bronzane medalje su osvojili Andrej Đurić, borbe pojedinačno - 12 godina (-42), Nikolina Ina Ivković, kate pojedinačno - pionirke 8 godina, David Panić, kate pojedinačno - pioniri 9 godina (oranž p.) i Bogdan Gordić, kate pojedinačno - pioniri 8 godina (oranž pojas).

-Turnir u Tuzli nam je poslužio kao još jedna dobra provjera kvaliteta kao i sticanje potrebnog iskustva kada su u pitanju naši najmlađi takmičari. Dan kasnije u Modriči, naši pioniri i pionirke učestvovali su na Regionalnom prvenstvu za djecu do 13 godina. Sa samo trinaest učesnika u osamnaest kategorija naš klub je osvojio 17 medalja, od toga: osam zlatnih, sedam srebrnih i dvije bronzane medalje a u ukupnom plasmanu naš klub je zauzeo treće mjesto u konkurenciji sedamnaest klubova koliko je ove godine nastupilo na Prvenstvu", stoji u saopštenju Karate kluba "UNSU".

Zlatne medalje su osvojili: Nikolina Ina Ivković, kate pojedinačno - pionirke 8 godina, Andrej Milovanović, kate pojedinačno - pioniri 9 godina, Jana Ivković, borbe pojedinačno - pionirke (-32kg), Andrej Đurić, borbe pojedinačno pioniri 12 godina (-42kg), Marija Mijić, borbe pojedinačno - pionirke (-45kg), Milica Mijić, kate pojedinačno - U14, Milica Mijić, borbe pojedinačno - U14 (+54kg) i ekipa (Jakovljević Uroš, Petrović Luka i Milovanović Andrej ), kate ekipno - pioniri 8/9 godina.

Samo malo je nedostajalo do zlatne medalje sljedećim takmičarima: (zato njihove srebrne medalje sijaju zlatnim sjajem): Petrović Luka, kate pojedinačno - pioniri 9 godina, Nedić Slavoljub, kate pojedinačno - pioniri 11 godina, Nedić Slavoljub, borbe pojedinačno - pioniri 11 godina (-35kg), Jakovljević Andrej, borbe pojedinačno - pioniri 12 godina (-37kg), Šikuljak Lazar, borbe pojedinačno - pioniri 13 godina (-40kg), Pantelić Teodora, kate pojedinačno - pionirke 9 godina I Mijić Marija, kate pojedinačno - pionirke 12 godina. Bronzane medalje su osvojili Jana Ivković, kate pojedinačno - 11 godina i ekipa (Đurić Andrej, Jakovljević Andrej i Šikuljak Lazar), borbe ekipno – pioniri 12/13 godina.

-Obzirom na broj učesnika i činjenicu da smo se  od ukupno 18 kategorija u kojima smo nastupili u 15 našli u finalima, te da smo sa brojem osvojenih medalja osvojili treće mjesto u ukupnom plasmanu klubova, moramo biti zadovoljni postignutim. Činjenica je da nismo bili kompletni i da bi tek tada pokazali svoju realnu snagu.

Najvažnije je da naša karate škola svake godine pa evo i ove iznjedri nove takmičare, koji svojim rezultatima daju našem klubu status jednog od najuspješnijih regionu", rekao je prvi trener KK "UNSU" Goran Ivković uz napomenu da su svi ovi takmičari izborili plasman na Prvenstvo Republike Srpske koje ih očekuje sredinom marta u Trebinju.